HÁTRALÉVŐ IDŐ CYBER WEEK AKCIÓNKBÓL

0
nap
:
0
óra
:
0
perc
:
0
másodperc

Pelletalo gepek

Pelletáló gépek az expondo-tól – költséghatékony és környezetbarát pelletekhez

Legyen szó takarmányról, alomról vagy fűtőanyagról – a pelletáló gépek univerzális eszközök, amelyek segítségével saját kezűleg állíthat elő pelletet biomasszából. A pellet az alapanyagtól függően ideális takarmányként, haltakarmányként és állateledelként, valamint magas fűtőértékének köszönhetően fűtőanyagként is.

Ha más fűtési rendszerre vált elektromos fűtésről, vagy további hőforrásra van szüksége, a pelletekkel történő fűtés tökéletes alternatíva az olaj helyett. A pellet készítő gépben könnyedén állíthat elő almot is, így nemcsak költséget takaríthat meg, hanem védheti a környezetét is.

A granulátumok természetes maradékanyagokból készülnek, mint például a faforgács, a papír, levelek vagy a gabona. A pelletáló gép segítségével ellenőrzése alatt tarthatja a pelletkészítés teljes folyamatát és kiváló minőségű alapanyagokból dolgozhat. Az expondo pelletálóival költséghatékonyan állíthat elő különböző tömörségű pelleteket.

Milyen típusú pellet készítő gépek léteznek?

Pelletáló gépeink teljesítményükben és kimeneti teljesítményükben is különböznek egymástól. A préselendő anyagtól függően válassza ki az Ön számára megfelelő modellt. A faforgácshoz készült pelletáló gép nagyobb teljesítményt igényel a préseléshez, mint a takarmányrudakhoz tervezett.

A modelltől és az alapanyag típusától függően a teljesítmény 60 és 400 kg/óra között változik. Az alapanyag mennyiségétől függ, hogy az ipari pelletáló-e a megfelelő választás vagy egy kisebb modell is elegendő. A két típus közötti különbség a matricák méretében rejlik. Minél nagyobb a matrica, annál több anyagot dolgoz fel a gép rövid idő alatt.

A pellet mérete szintén fontos szerepet játszik. A privát használatra készített pellet általában 6 mm átmérőjű. Az ipari szektorban a méret 6 és 10 mm között változik. Az expondo webáruházában továbbá különböző meghajtókkal rendelkező modelleket talál.

Válasszon a 380 V-os csatlakozású modellek közül, vagy működtesse pellet gépét egy kardántengely segítségével a traktor mellékhajtóművén keresztül.

 

Hogyan működik a pelletáló gép?

Állítsa be a gépet az útmutatónak megfelelően, készítse elő a működésre, vegye fel a védőruházatot és már indulhat is a munka! Minden pelletáló gép hasonlóan működik. A munkamódszer egyszerű és sokoldalú, mivel az alapanyag gyakran maradványokból áll, mint például faforgács, fakéreg, szalma, levelek, de papír vagy karton is lehet.

Takarmánykészítéshez ideális a borsó, a kukorica, a szójabab, a búza, a zab, a széna, a napraforgómag stb. A durva anyagot előzetesen aprítsa fel, például egy professzionális kerti aprítógéppel. Ha például lombos, gyümölcs- vagy tűlevelű fákat vág ki, értékes nyersanyaghoz jut a pelletkészítéshez is.

Hogyan készül a pellet?

A pellet előállításához töltse be a kiválasztott alapanyagot az adagolócsúszdán keresztül. A takarmány vagy fapellet a prés belsejében a hő és a nagy nyomás hatására átnyomódik a matricán. Az eredmény: készre préselt, hengeres rudak, amelyek hosszabb ideig tartják a hőt.

A pelletek könnyen szállíthatók, adagolhatók és tárolhatók, valamint a tárolt alapanyaghoz képest csökkentik a tárolás és kezelés során keletkező por mennyiségét. A kész pelletet a kidobócsúszdán keresztül közvetlenül egy zacskókba vagy más tartályokba töltheti.

Végül, de nem utolsó sorban: a pelletrudak maradék nedvességtartalmának 15% körülinek kell lennie, hogy a pelletek megbízhatóan megtartsák formájukat. Ha az alapanyag túl száraz, nem préselhető megfelelően. Ha az alapanyag túl nedves, a pellet rossz minőségű lesz. Egy kis vízzel és egy második munkamenettel javíthat a pelletek állagán.

Mit kell figyelembe vennem a pelletkészítés során?

  1. Csiszolás a perforált tárcsába

A perforált tárcsát a pelletgyártás előtt és után meg kell csiszolni. A csiszolási folyamat megtisztítja és simítja a matricát, hogy a gép zökkenőmentesen működjön. A csiszoláshoz keverjen össze lisztet vagy fűrészport, finom homokot és olajat.

Futtassa át a keveréket 10-20 alkalommal a pelletáló gépen. A becsiszolás nagyon fontos, különben az anyagok, amelyek még a matricában találhatók kihűlnek és megkötnek.

  1. Kezelés és karbantartás

A rendszeres kenéssel a pelletáló gép hatékonyan működik hosszú időn keresztül. Több óra üzemidő után kenje meg a hengercsapágyat. Modelljeink esetén az olajcserét körülbelül 60 üzemóra után javasoljuk.

Ipari pelletáló vásárlása: mit kell figyelembe vennem?

A pelletáló vásárlása során ügyeljen a könnyű kezelhetőségre. A pelletáló gép alapvető célja, hogy megkönnyítse a felhasznált alapanyag kezelését, szállítását és adagolását. A gépek működtetése ennek megfelelően szintén rendkívül egyszerű.

Vásárlás előtt mérje meg a rendelkezésre álló nyersanyag mennyiségét és azt, hogy mennyi pelletet szeretne előállítani. A döntésben szerepet játszik az is, hogy milyen típusú pelletrudakra van szüksége, mivel nem minden gép alkalmas minden alapanyaghoz. Ellenőrizze, hogy a modell képes-e a kiválasztott alapanyag feldolgozására.

Mobil pelletáló gép: mikor van rá szükség?>

Modelltől függően a pellet készítő gépek több száz kilogrammot nyomnak. Ha rugalmas szeretne maradni a pelletáló gép használata során, akkor válasszon kerekekkel felszerelt modellt. A kompakt mobil pelletálók ideálisak olyan vállalkozások számára, ahol csak kevés hely áll rendelkezésre.

Professzionális felszerelések vállalkozása számára – az expondo webáruházában

Akár építi, karbantartja vagy bővíti vállalkozását, mi az expondo-nál kiváló minőségű berendezésekkel és nagy szakértelemmel állunk rendelkezésére. A sövénynyíróktól kezdve a traktorülésekig, széles termékkínálatunkban mindent megtalál cége számára.

Szeretne környezetbarát módon küzdeni a kártevők ellen? Tekintse meg élvefogó csapdáinkat állatgondozási felszerelések kategóriánkban (legnépszerűbb termékünk: nyestcsapda)! Vagy még mindig a megfelelő fűtőtestet keresi a garázsba? Akkor olvasson bele blogunkba és merítsen ihletet szakértőinktől!